WordPress Cache Eklentileri

WordPress kullanıcılarının web sitelerinin daha hızlı çalışması ve kolaylık sağlaması için birçok eklentiye ihtiyaç duyduğu görülmektedir. Bu nedenle en iyi ve en kullanışlı WordPress Cache eklentileri araştırmaktadırlar. WordPress için en iyi Cache eklentileri;

 • W3 Total Cache Eklentisi

  W3 Total Cache, en çok tercih edilen eklentiler arasında yer almaktadır. Cacheleme sisteminin yanında iyileştirme özelliklerini barındırması, bu eklentiyi daha çok tercih edilebilir kılmaktadır. Bütün bu özellikleri sayesinde web sayfalarının daha hızlı açılmasını ve web sitedeki gezinme deneyimlerinin artmasını sağlamaktadır. W3 Total Cache Eklentisi, sayfa önbellekleme, nesne önbellekleme, veritabanı önbellekleme, tarayıcı önbellekleme ve bellek aracılığıyla önbellekleme özellikleriyle ön plana çıkmaktadır.

  • WP Super Cache Eklentisi

WP Super Cache, önbellekleme yöntemlerinin en kullanışlı halini sunan bir eklentidir. WordPress sistemleri için HTML dosyaları üretimini sağlamaktadır. Önbelleğe alınan bu dosyaları da web site ziyaretçilerine aktarmaktadır. Temel önbellek ve gelişmiş önbellek seçenekleri, PHP tabanlı önbellek alımı sağlaması ve API desteğinin olması ön plana çıkan özellikleri arasındadır. CPU tüketimi fazla olmadığından veritabanı önbelleklemesine ihtiyaç duymayan kullanıcılar için oldukça uygun bir eklentidir.

 • WP Fastest Cache Eklentisi
  WordPress’te kullanımı en kolay eklentilerden biri, WP Fastest Cache eklentisidir. Cachelemenin yanı sıra ek özellikler barındırıyor olması kullanıcıların bu eklentiyi tercih etmelerinde etkendir. Web sitelerin hızlarının artmasında büyük bir etkisi vardır. Tarayıcı önbellekleme, HTML ve CSS küçültme gibi özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. WP Fastest Cache’in ücretli sürümünü kullanmak, daha fazla ve daha hızlı hizmet almak için alternatif bir seçenektir.
  • LiteSpeed Cache Eklentisi

LiteSpeed, cacheleme işlemini sunucu bazlı yapması nedeniyle diğer eklentilerden farklı bir eklenti türüdür. Özellikle PHP sistemlerinde yüksek hıza ulaşmak isteyen kullanıcıların öncelikli tercihleri arasında yer almaktadır. Sunucu üzerine önbellekleme yapma, multi site destekleme ve API desteği, LiteSpped Cache eklentisinin öne çıkan özelliklerindendir. Fakat kullanılan sunucunun LiteSpeed Cache eklentisini destekliyor olması gerekmektedir.

 • Comet Cache Eklentisi

Yeni ortaya çıkan ve giderek kullanımı artan cache eklentilerinden bir tanesidir. Sayfaların, arşivlerin ve RSS beslemelerinin otomatik olarak önbelleğe aktarılması ve önbelleğin otomatik olarak temizlenmesi gibi kolaylıklar sağlaması nedeniyle ön plana çıkmaktadır.

 • Hummingbird Page Speed Optimizasyon Eklentisi

  En gelişmiş WordPress eklentilerinden bir tanesidir. Cacheleme, dosya sıkıştırma, tarayıcı önbellekleme özellikleri nedeniyle web sitelerinin daha hızlı işlem yapmasına olanak tanır. Bu nedenle sık tercih edilen eklentiler arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra Hummingbird Page Speed, web site performansının raporlarını da iletmektedir.

Similar Posts